השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

* שדות חובה
נתונים
נתונים
בקשתך נשלחה בהצלחה,

נחזור אליך בהקדם.

סגירת חלון

שער עולמי: המערכת החדשה של המכס – דברים שכדאי לדעת

שער עולמי: המערכת החדשה של המכס – דברים שכדאי לדעת

שער עולמי

המערכת החדשה של המכס

מה זה "שער עולמי"? מה חשוב שיבואנים ויצואנים ישראליים ידעו לפני תחילת העבודה עם המערכת? כל הפרטים – במאמר הבא:

מערכת שער עולמי (סחר חוץ דור חדש) צפויה להחליף את המערכות התפעוליות הקיימות ברשות המיסים. המערכת צפויה לשפר את רמת השירות לכל לקוחות סחר החוץ ולכל גורם הבא במגע עם המכס (חברות ספנות\עמילי מכס\יבואנים וכו').

להלן סרטון קצר שהכנו עבורכם עם כל מה שצריך לדעת על שער עולמי:

המערכת מיועדת לשרת את כלל הגורמים המעורבים בשרשרת האספקה בתהליך סחר-החוץ כגון: עובדי המכס, יבואנים, יצואנים, רשויות מוסמכות, חברות ספנות\תעופה\תובלה יבשתית, סוכני מכס, משלחים ומחסנים.

חברת ISLINE, שקיבלה תעודת גורם כלכלי מאושר מהמכס (AEO) עשתה ועושה מאמצים רבים בהערכות לעליית מערכת שער עולמי לאוויר. במסגרת הערכותינו אנחנו מבצעים פיתוחים טכנולוגיים, הגדלת כח אדם ותרגול פעיל על מערכת הפיילוט כבר למעלה משנה ע"מ לתרגל את אנשינו ולזהות בשלב מוקדם בעיות באישורים וטפסים השונים של לקוחותינו.

אנחנו ממליצים בחום להיערך היטב לעליית מערכת שער עולמי, להנפיק כרטיס חכם, להיערך לשמירת ארכיון מסמכים מקוריים ולחתימה על ייפוי כח ותצהירי יבואן וירטואליים.

 1. פיילוט חובה חל על כלל סוכני המכס החל מחודש אפריל 2015. ISLINE לוקחת את הפיילוט ברצינות רבה ומעבירה דרך המערכת התרגילים תיקים רבים מאוד של לקוחותיה על מנת לזהות בעיות בשלב מוקדם.
 2. תהליכים נוספים בשחרור ממכס משתנים: מתבטל רשימון היבוא, משתנים תהליכי הסיווג למכס, כל מסמכי היבוא המקוריים נדרשים לעבור סריקה ושידור למכס במהלך שחרור הטובין.
 1. ייפוי כוח (כתב הרשאה) לסוכן מכס לביצוע פעולות מול המכס – טופס ייפוי הכוח הופך להיות מקוון ויחליף את ייפוי הכוח הקיים כיום. את הטופס המקוון יש למלא ולחתום דיגיטלית. – לנוחיותכם, קישור לדברי הסבר של המכס בדבר כתב ההרשאה ואופן מילוי הטופס.
  שימו לב, יבואנים אשר לא יעבירו את כתב ההרשאה באופן הנדרש – לא יורשו להפיק הצהרת יבואן (רשימון) דבר שעלול לגרום לעיכוב שחרור המטענים.
  שימו לב שניתן להגביל טופס לייפוי הכח, מומלץ להגדיר תוקף ל10-15 שנים מכוון שבניגוד לטפסים הישנים, כאן, ניתן תמיד להיכנס ולבטל את הרשאת ייפוי הכח.

 

 1. תצהיר יבואן – גם בנושא זה, עלה לאוויר תצהיר מקוון המבטל את תצהירי היבואן הקיימים אותו יהיה למלא לפני מועד עליית המערכת לאוויר.
 1. טיפול במסמכי יבוא ושחרור:
  העברת מסמכי שחרור לסוכן המכס – תתאפשר מעתה גם באמצעות שליחה אל עמיל המכס בדואר אלקטרוני, ובלבד שקובץ המסמכים יהיה חתום דיגיטלית ע"י היבואן.
  שמירת מסמכי יבוא – האחריות על שמירת המסמכים המקוריים תהיה בידי היבואן. תחול החובה לשמור את מסמכי המקור למשך 7 שנים (לפי נוהל ניהול ספרים), כאשר סוכן המכס ישמור את המסמכים במשך 3 ימים מרגע השחרור ממכס. ISLINE מאפשרת ללקוחותיה להשתמש במערכת ISLINE CLOUD לשמירת ארכיון מסמכים דיגיטלי. פנו אלינו לפרטים נוספים.

עבודה עם כרטיס חכם
לשם ביצוע כלל הפעולות, לרבות מילוי ושליחת טפסים וקבצים מקוונים למכס, נדרשים היבואנים להשתמש בכרטיס חכם של חברת קומסיין.
***** מבצע ללקוחות ISLINE******
לקוחות ISLINE ייהנו ממחיר של עלות הכרטיס לתקופה של ארבע שנים 135 ש"ח כולל מע"מ +קורא.

אנחנו לשירותכם!

לשם מעבר חלק, מענה על כל שאלותיכם הקמנו כאן ב ISLINE צוות מיוחד אשר מוביל ומלווה את תהליך העבודה החדש לפי דרישות מכס ישראל. צוות זה עומד לשירותכם וישמח לענות על כל שאלותיכם. טלפונים ליצירת קשר:
מנהלת פרויקט שער עולמי, ריקי צולעי: RikiZ@isline.co.il | 08-9141443